Umbes mus Tooted KKK Uudised Pood Kontakt Linkedin Youtube
Tagasi kodulehele

Atidaryta kanapių stiebelių apdorojimo gamykla „Natūralus pluoštas“

2019-04-26
news_1

Šiandien Kėdainių LEZ‘e oficialiai atidaryta pluoštinių kanapių stiebelių apdorojimo gamykla „Natūralus pluoštas“ – vienas moderniausių pasaulyje tokio tipo fabrikų. Įmonių grupei ICOR priklausanti bendrovė „Natūralus pluoštas“ į automatizuotą fabriką investavo 8,2 mln. eurų. Gamyklos produkcija – pasaulyje vis plačiau naudojamas, be atliekų gaminamas kanapių pluoštas, spaliai ir granulės.


„Numatytu laiku pastatyta ir išbandyta gamykla jau pradėjo gaminti produkciją, tačiau tai – tik pirmasis mūsų veiklos etapas. Toliau investuojame į fabriko plėtrą ir naują technologinę įrangą, skirtą specialiam kanapių pluošto apdirbimui. Pasaulinei tekstilės pramonei planuojame pasiūlyti aukščiausios kokybės kanapių pluoštą ir siekiame palaipsniui didinti jo gamybos apimtis“, - sakė „Natūralus pluoštas“ generalinis direktorius Raimondas Petreikis.


Šiuo metu gamykla pajėgi perdirbti 30 tūkst. tonų kanapių stiebelių per metus, iš kurių galima pagaminti 10 tūkst. tonų kanapių pluošto. Išplėtus fabriko pajėgumus, šį rodiklį ketinama auginti iki 20 tūkst. tonų kanapių pluošto per metus. Fabriko plotas sudaro 7000 kv. metrų, gamykla įkurta 2,5 ha teritorijoje.


„Savo produkcijos pavyzdžių esame išsiuntę į svarbiausias pasaulio rinkas, daugiau nei 100 potencialių pirkėjų, kurių tolimiausias – Kinijoje. Geros žinios mus jau pasiekė iš JAV ir Kinijos, čia laukiama bandomosios partijos tolimesniam bendradarbiavimui“, - teigė R. Petreikis.


„Natūralaus pluošto“ gamybos procese nelieka jokių atliekų. Fabriko pagrindinė produkcija – tekstilės pramonei skirtas kanapių pluoštas ir kiti produktai: techninis pluoštas, spaliai ir biokuro granulės. Techninis pluoštas aktualus automobilių, popieriaus pramonei, velto pluošto ir bioplastiko gamintojams.


Europoje paklausūs ir kokybiški kanapių spaliai, iš kurių gaminamas aukščiausios klasės kraikas gyvūnams, namų statyboje naudojami ekologiški sienų blokeliai, izoliacinės medžiagos. Pirmuosius spalius, 60 tonų, „Natūralus pluoštas“ jau pardavė Lietuvoje ir Lenkijoje – būtent ekologiškų namų statybai.


Anot R. Petreikio, šiemet „Natūralus pluoštas“ investavo ir į pluoštinių kanapių derliaus nuėmimo techniką. Bendrovė už 1,5 mln. eurų įsigijo 4 specializuotus kombainus ir 6 specialias pjovykles, kurias suprojektavo ir pagamino Lietuvos gamintojai. „Prie mūsų komandos prisijungė universalūs kvalifikuoti specialistai, kurie ne tik dirbs fabrike, bet ir naudodami aukščiausios kokybės techniką padės ūkininkams nuimti derlių“, - sakė R. Petreikis.


„Natūralus pluoštas“ ūkininkams siūlo bendradarbiavimo modelį, pagal kurį aprūpina ūkius pluoštinių kanapių sėklomis, konsultuoja, vėliau nuima ir superka derlių. Šiemet „Natūralus pluoštas“ ūkininkams pristatys 195 tonų pluoštinių kanapių sėklų. Bendrovė tikisi, kad 2000 hektarų plote užaugs apie 20 tūkst. tonų pluoštinių kanapių, tinkamų perdirbimui.


„Pluoštinės kanapės yra universali žemės ūkio kultūra, kuri ne tik tausoja dirvožemį ir aplinką, nustelbia piktžoles, bet ir ypač tinka sėjomainai. Gera naujiena ūkininkaujantiems ekologiškai – Europos Komisija šiuo metu svarsto įtraukti pluoštines kanapes į remiamai žalinimo programai tinkamų augalų sąrašą“, - teigė R. Petreikis.


Sėklas daugina ir tiekia „Natūralaus pluošto“ partnerė „Canaba“, kuri išvedė pirmą lietuvišką pluoštinių kanapių veislę „Austa SK“, pasižyminčią aukštu žaliavos pluoštingumu. „Šiuo metu tęsiame tyrimus, orientuotus į augalų derlingumo ir pluoštingumo gerinimą, pluošto kokybės didinimą“, - pasakojo „Canaba“ vadovas Ernestas Maumevičius. „Austa SK“ jau įtraukta į ES veislių registrą.


Pluoštinės kanapės (Cannabis Sativa L) įvairioms reikmėms Lietuvoje auginamos nuo senų laikų. Ši žemės ūkio kultūra, kaip ir linas, yra laikoma istoriškai neatsiejama Lietuvos žemdirbystės dalimi.

 

Tagasi kodulehele
Sulge
Sinu sõnum on saadetud!
Sulge
Sulge
Sulge
Sulge