Umbes mus Tooted KKK Uudised Pood Kontakt Linkedin Youtube
Tagasi kodulehele

Kviečiame susitikti žemės ūkio technologijų parodoje „Agrovizija 2019“

2019-06-18
news_1

Birželio 26–28 dienomis bendrovė „Natūralus pluoštas“ dalyvaus vienoje didžiausių žemės ūkio technologijų parodų Lietuvoje „Agrovizija“. Joje po atviru dangumi realiomis lauko sąlygomis auginamos įvairių žemės ūkio augalų veislės, demonstruojama žemės ūkio technika.


Čia dalyvausianti įmonė „Natūralus pluoštas“ pasakos apie pluoštinių kanapių perspektyvas, jų auginimo Lietuvoje galimybes, supažindins su šiais metais atidaryto fabriko veikla, kartu su partnere „Canaba“ pristatys lietuvišką pluoštinių kanapių veislę „Austa SK“.


„Pernai Lietuvoje pluoštinėmis kanapėmis buvo apsėta 1 500 hektarų ploto, šiemet turime užsėję apie 1800 hektarų ploto. Parodoje planuojame aptarti šio sezono patirtį su ūkininkais jau auginančiais kanapes, taip pat susitikti su dar tik besidominčiais ir svarstančiais apie pluoštinių kanapių augimo galimybes. Čia taip pat bus pristatyta pirmoji lietuviška pluoštinių kanapių veislė „Austa SK“. Tikimės, kad ūkininkai, iš arčiau susipažinę su pluoštinių kanapių kultūra ir jos privalumais, ims dar rimčiau svarstyti apie jos auginimą“, – pasakoja UAB „Natūralus pluoštas“ generalinis direktorius Raimondas Petreikis.


Pluoštinės kanapės yra universali žemės ūkio kultūra, kuri tausoja dirvožemį ir aplinką, nustelbia piktžoles, tinka sėjomainai. “Natūralus pluoštas” partnerė, bendrovė „Canaba” pluoštinių kanapių veislę „Austa SK“ išvedė, atsižvelgiant į Baltijos šalių klimato ir dirvožemio vidutinio derlingumo sąlygas, todėl ji ypač tinkama auginti Lietuvoje. Ši veislė išsiskiria žemu THC kiekiu ir yra itin pluoštinga. „Austa SK“ sėklų vegetacinis periodas yra apie 80 dienų, derlius paprastai nuimamas liepos mėn. pabaigoje. Lankytojai galės patys pamatyti ir įvertinti šios pluoštinių kanapių veislės augalų ypatybes ir privalumus parodos lauke.


„Natūralus pluoštas“ ūkininkams siūlo bendradarbiavimo modelį – įmonė aprūpina ūkius pluoštinių kanapių sėklomis, konsultuoja, vėliau padeda nuimti ir superka derlių. Balandžio pabaigoje įmonė Kėdainiuose atidarė kanapių stiebelių apdorojimo gamyklą, šiemet ūkininkams pristatė net 195 tonas pluoštinių kanapių sėklų. Bendrovė tikisi, kad 1800 hektarų plote užaugs apie 18 tūkst. tonų perdirbti tinkamų pluoštinių kanapių, iš kurių savo fabrike „Natūralus pluoštas“ gamins tekstilės, popieriaus, statybų pramonėje naudojamą kanapių pluoštą, granules, skirtas namų ūkių šildymui, taip pat spalius, naudojamus statyboje ir kraikui gyvūnams.


Tagasi kodulehele
Sulge
Sinu sõnum on saadetud!
Sulge
Sulge
Sulge
Sulge