Umbes mus Tooted KKK Uudised Pood Kontakt Linkedin Youtube
Tagasi kodulehele

Laukuose – pluoštinių kanapių nuėmimo metas

2019-08-09
news_1

Šiuo metu Lietuvos ūkiuose, auginančiuose pluoštines kanapes, pats darbymetis – kol orai palankūs, čia imamas derlius. Kėdainiuose įsikūrusio pluoštinių kanapių stiebelių apdorojimo fabriko „Natūralus pluoštas“ darbuotojai padeda ūkininkams specialia technika nupjauti užaugusias kanapes. Jos dar turės laukuose kelias savaites klojėtis, vėliau bus rišamos į ryšulius ir vežamos saugoti.


„Šiemet pluoštinėmis kanapėmis Lietuvoje apsodinta daugiau negu 1800 hektarų. Tikimės, kad iš 1 hektaro pavyks surinkti iki 7 tonų kanapių stiebelių žaliavos. Ūkininkams nuimti derlių padedame ne tik žodžiais, šiais metais papildėme ir savo derliaus nuėmimo technikos parką. Dirbame pagal planą“, – pasakoja „Natūralus pluoštas“ generalinis direktorius Raimondas Petreikis.


Tai – antrasis pluoštinių kanapių derliaus nuėmimo sezonas, kai pluoštinės kanapės Lietuvoje auginamos tokiame dideliame šalies plote. Kol nebuvo atidarytas „Natūralus pluoštas“ fabrikas Kėdainiuose, pluoštines kanapes mūsų šalyje augino tik pavieniai ūkininkai. Dabar „Natūralus pluoštas“ ūkininkams siūlo bendradarbiavimo modelį – įmonė aprūpina ūkius pluoštinių kanapių sėklomis, konsultuoja, vėliau padeda nuimti ir superka derlių.


„Natūralus pluoštas“ savo gamykloje iš supirktų pluoštinių kanapių gamins kanapių pluoštą, spalius ir granules. Pluoštas skirtas tekstilės, popieriaus ir neaustinių medžiagų pramonei, granulės – namų ūkiams šildyti, o kanapių spaliui naudojami statyboje ir gyvūnų kraikui, mulčiavimui.


„Auginant kanapes nenaudojami pesticidai, joms reikia labai mažai vandens, todėl augalas laikomas ekologiška ir tvaria kultūra. Tekstilės pramonės susidomėjimą kanapių pluoštu augina ne tik jo natūralumas, bet ir gerosios savybės: termoreguliacija, gera absorbcija, tvirtumas“, – priduria „Natūralus pluoštas“ eksporto vadovas Donatas Čerkevičius.


Gamybą fabrikas pradėjo šių metų balandžio mėnesį, pirmosios gaminių partijos jau išsiųstos potencialiems klientams. „Nekantraujame sulaukti 2019 metų derliaus rezultatų, tikimės, jog tenkinsim net reikliausių klientų kokybės reikalavimus tiek pluoštui, tiek kanapių spaliams“, - sako D. Čerkevičius.

Tagasi kodulehele
Sulge
Sinu sõnum on saadetud!
Sulge
Sulge
Sulge
Sulge