Umbes mus Tooted KKK Uudised Pood Kontakt Linkedin Youtube
Tagasi kodulehele

Lietuvoje prasidėjo kanapių sėja

2018-05-17
news_1

 „Natūralaus pluošto“ partnerė, bendrovė „Agrosfera“ su 35 Lietuvos ūkiais ir bendrovėmis sudarė bendradarbiavimo sutartis, pagal kurias pluoštinėmis kanapėmis šiais metais bus apsėta 1500 hektarų ploto.

Kompanija ūkiams, kurių didžioji dalis veikia Kauno, Kėdainių, Jonavos rajonuose ir Suvalkijoje, pristatė daugiau kaip 100 tonų pluoštinių kanapių sėklų, kurios jau pradedamos sėti laukuose. Tikimasi, kad 1500 hektarų plote užaugs apie 18-21 tūkst. tonų tekstilinių kanapių, tinkamų perdirbimui. Kitų metų planas – 3000 hektarų.

„Agrosfera“ Lietuvos ūkius aprūpina kanapių sėklomis, trąšomis, konsultuoja visose auginimo stadijose, vėliau derlių pati nupjauna, pasirūpina logistika, superka ir pristato perdirbimui bendrovei „Natūralus pluoštas“.

Šios kanapės auginamos pluoštui, todėl jų derlius bus nuimamas iki subręsta pirmosios sėklos. Taip auginant išgaunamas geriausios kokybės pluoštas. Auginant pluoštines kanapes nenaudojamos arba naudojama labai nedaug augalų apsaugos priemonių, todėl kanapes galima laikyti ekologiška kultūra. Pluoštinės kanapės yra plačiai naudojamos tekstilės, medienos ir popieriaus, statybinių, neaustinių medžiagų, maisto pramonės, biokuro gamybos srityse.

Kanapė taip pat yra patraukli sėjomainos kultūra. Ji išvalo iš laukų piktžoles ir atgaivina nualintą dirvožemį, tokiu būdu paruošdama žemę būsimiems pasėliams.

Tagasi kodulehele
Sulge
Sinu sõnum on saadetud!
Sulge
Sulge
Sulge
Sulge