Umbes mus Tooted KKK Uudised Pood Kontakt Linkedin Youtube
Tagasi kodulehele

„Natūralus pluoštas“ pradeda statyti kanapių stiebelių apdorojimo fabriką

2018-04-26
news_1

Bendrovė „Natūralus pluoštas“ gavo statybos leidimą ir Kėdainių LEZ‘e pradeda kanapių stiebelių apdorojimo fabriko statybas. Kompanija į modernią gamyklą, kuri visu pajėgumu pradės dirbti nuo 2019-ųjų sausio,  investuoja 8 mln. eurų. Fabrike bus gaminamas tekstilinių kanapių pluoštas, kurio didžiąją dalį planuojama eksportuoti.

„Gamyklai pradėjus veikti, per metus planuojame perdirbti 30 tūkst. tonų kanapių stiebelių. Vėliau perdirbamos žaliavos kiekį ketiname auginti iki 50 tūkst. tonų stiebelių. Per metus pagaminsime 10 tūkst. tonų, ateityje – 20 tūkst. tonų kanapių pluošto“, - sakė „Natūralus pluoštas“ generalinis direktorius Raimondas Petreikis.

Būsimo fabriko plotas sudarys apie 7000 kv. metrų, gamykla kuriama 2,5 ha teritorijoje. Bandomąją fabriko eksploataciją numatoma pradėti jau šių metų spalio mėnesį. Gamyklai prireiks virš 30 darbuotojų, kuriuos įmonė tikisi rasti Kėdainių rajone.

Modernus fabrikas, kurio statybas vykdo įmonė „Axis Technologies“, išsiskirs gamyba be atliekų. Surinkti kanapių šiaudeliai gamykloje bus apdorojami į pluoštą. Likusios medžiagos – spaliai ir smulkiosios pluošto dalelės – taip pat bus panaudotos skirtingose žemės ūkio ir pramonės šakose.

„Gamykloje apdorosime iš ūkininkų supirktas tekstilines kanapes, o iš jų paruoštą kanapių pluošto žaliavą planuojame tiekti ir Lietuvos, ir eksporto rinkoms: ES šalims, Kanadai, Kinijai ir kitoms Azijos valstybėms“, - teigė R. Petreikis. Produkcijos pirkėjams „Natūralus pluoštas“ siūlys apdirbtą pluoštą, tinkamą tekstilės, popieriaus, statybų pramonei, iš spalių dulkių pagamintas granules, tinkamas kurui, ir išvalytus kanapių spalius.

Anot R. Petreikio, kompanija pagrindinį dėmesį skiria būsimo produkto kokybei. „Siekdami išgauti kokybišką tekstilinių kanapių pluoštą, išvedėme naują tekstilinių kanapių veislę „Austa SK“. Ji leidžia pasiekti ypač aukštą – iki 35 procentų – žaliavos pluoštingumą. Turime užsibrėžę tikslą šį rodiklį auginti iki 40 procentų“, -sakė R. Petreikis. „Austa SK“ jau sertifikuota, o įmonė „Natūralus pluoštas“ įtraukta į pluoštinių kanapių produktų tiekėjų sąrašą.

„Natūralus pluoštas“ bendradarbiauja su žemės ūkio žaliavų prekybos bendrove „Agrosfera“. „Agrosfera“ Lietuvos ūkininkams suteiks palankias sąlygas pagrindine ar viena iš sėjomainos kultūrų rinktis pluoštines kanapes. Bendrovė ūkininkams tieks „Austa SK“ kanapių veislės sėklas ir įsipareigos supirkti jų derlių.

Pluoštinės kanapės laikomos tvaria ir ekologiška žemės ūkio kultūra, kuri tausoja dirvožemį ir aplinką, nustelbia piktžoles ir yra itin tinkama sėjomainai. Ši kultūra patraukli ūkininkaujantiems ekologiškai ir gali būti pripažinta žalinimo programoms tinkamu augalu.

Pluoštinės kanapės (Cannabis Sativa L) įvairioms reikmėms Lietuvoje auginamos nuo senų laikų. Ši žemės ūkio kultūra, kaip ir linas, yra laikoma istoriškai neatsiejama žemdirbystės dalimi. Pluoštinės kanapės yra plačiai naudojamos tekstilės, statybinių medžiagų, maisto pramonės, biokuro gamybos srityse. Itin sparčiai auga pluoštinių kanapių panaudojimas tekstilės pramonėje, kur kanapių pluoštas šiandien yra paklausi žaliava.

Tagasi kodulehele
Sulge
Sinu sõnum on saadetud!
Sulge
Sulge
Sulge
Sulge