Umbes mus Tooted KKK Uudised Pood Kontakt Linkedin Youtube
Tagasi kodulehele

Pasikeitė reikalavimai pluoštinių kanapių augintojams

2018-03-20
news_1

Nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojusiame naujajame Pluoštinių kanapių auginimo priežiūros ir tiekimo rinkai kontrolės tvarkos apraše atsirado naujų nuostatų, mažinančių biurokratinius reikalavimus ir didinančių reikalavimus auginamos produkcijos kokybei:

  • ilgėja terminas, per kurį privaloma pateikti informaciją apie numatomas auginti pluoštines kanapes  – nuo šiol tai bus galima padaryti ne per tris, o per penkias darbo dienas nuo kanapių sėklos įsigijimo dienos.
  • Pluoštinių kanapių augintojams taip pat bus leidžiama panaudoti nuo sėjos pernai likusią sertifikuotą sėklą, kurios pakuočių ženklinimas nėra pažeistas, o daigumas atitinka minimalius 75% reikalavimus.
  • Panaikinti išaugintų ir tiekiamų rinkai pluoštinių kanapių produktų registracijos ir Pluoštinių kanapių (augintų sodininkystės tikslais) produktų registracijos žurnalai.
  • Įteisinta pluoštinių kanapių pasėlių ir pluoštinių kanapių produktų sunaikinimo tvarka.

Plačiau apie naujoves: http://www.vatzum.lt/lt/naujienos/pasikeite_reikalavimai_pluostiniu_kanapiu_augintojams_maziau_biurokratijos_daugiau_atsakomybes_uz_auginamos_produkcijos_kokybe/

2017 metais Lietuvoje 154 augintojai deklaravo beveik 2500 ha pluoštinių kanapių (334 laukų), ir tai yra du kartus daugiau nei 2014 m. (tada 79 augintojai deklaravo 1069 ha). Iš viso 2017 m. Lietuvoje auginta 13 pluoštinių kanapių veislių.

Tagasi kodulehele
Sulge
Sinu sõnum on saadetud!
Sulge
Sulge
Sulge
Sulge