Umbes mus Tooted KKK Uudised Pood Kontakt Linkedin Youtube
Tagasi kodulehele

Tarptautinė pluoštinių kanapių ir ankštinių kultūrų augintojų diena

2018-08-02
news_1

Bendrovė „Natūralus pluoštas“ liepos viduryje dalyvavo Tarptautinėje pluoštinių kanapių ir ankštinių kultūrų augintojų dienoje. Ši diena Lietuvoje organizuojama jau kelerius metus ir kasmet sulaukia didelio žemės ūkio specialistų ir ūkininkų dėmesio.

Šių metų renginyje ūkininkai supažindinti su pluoštinių kanapių auginimo ypatumais, technologijomis ir technikos naujovėmis. Patirtimi dalijosi ir patys pluoštinių kanapių augintojai, vyko diskusijos šios kultūros desikavimo, pjovimo, kitkavimo ir sandėliavimo klausimais.

Renginio dalyviai dalyvavo ekskursijoje prie bendrovės „Natūralus pluoštas“ statomo fabriko – įmonės direktorius Raimondas Petreikis supažindino su fabriko statybų eiga. Jau spalį čia planuojama pradėti diegti pluoštinių kanapių stiebelių apdorojimo įrangą, o lapkritį pradėti ir patį apdorojimo procesą. Vėliau šventės dalyviai apžiūrėjo, kaip realiai šiuo metu Lietuvos laukuose auga kanapės.

Šiais metais, bendradarbiaudami su bendrove „Natūralus pluoštas“, Lietuvos ūkininkai pluoštinėmis kanapėmis apsėjo 1500 hektarų. Kitų metų planas ambicingas – 3000 hektarų.

Kaip pasakoja „Natūralaus pluošto“ komercijos direktorius Giedrius Vaitkevičius, po pokalbių su ūkininkais matyti, kad pluoštinių kanapių augintojai šiemet prognozuoja gerą derlių – kaip ir tikėtasi, apie 10 t iš hektaro. Skirtingai nei kitoms kultūroms, kanapėms šios vasaros sausra ir vėlesnės liūtys nepakenkė, tad ūkininkai galėjo patys įsitikinti, kad tai nelepi kultūra.

„Natūralaus pluošto“ ekspozicijoje dalyviai taip pat domėjosi pluoštinių kanapių supirkimo ir apdorojimo procesu, pluošto kokybinėmis savybėmis ir jo panaudojimo sritimis. Tikimasi, kad šiemet Lietuvoje užaugs apie 18–21 tūkst. tonų tekstilinių perdirbti tinkamų kanapių. Didžiąją dalį pluošto planuojama realizuoti automobilių ir popieriaus pramonėje Europoje. Kitas potencialus kanapių pluošto produktas – spaliai, kuriuos planuojama pritaikyti ekologiškos statybos srityje.

Tagasi kodulehele
Sulge
Sinu sõnum on saadetud!
Sulge
Sulge
Sulge
Sulge